UCI Para-cycling World Cup Oostende – Belgium

Ve středu 18 května jsem se přesunula do belgického Oostende, kde byla letošní druhá zastávka UCI Para-cycling World Cup. Čtvrtek byl ve znamení mé klasifikace, kde komise hodnotí míru handicapu závodníka pro následné zařazení do dané skupiny. V mém případě šlo jen o potvrzení kategorie T2, ve které jezdím již dvě poslední sezóny.

Odpoledne se připravená trať uzavřela pro oficiální trénink, ukázalo se, že záludné nebudou jen pravoúhlé zatáčky v sekci po startu, ale hlavně opravdu silný vítr od moře, protože Oostende je město na pobřeží s obřími plážemi.

V pátek na mě čekala 15km dlouhá časovka, která se mi moc nepovedla, v městských zatáčkách jsem si nebyla přiliš jistá na podivném povrchu z malých oblázků a pak na otevřené silnici mě téměř zastavoval protivítr. Nakonec z toho bylo 7. místo s poměrně velkou ztrátou na australanku Carol Cook, která je současnou mistryní světa a paralympijskou vítězskou z Londýna.
Sobotní hromadný závod opět čekal nemilosrdný vichr a tak můj hlavní úkol byl nezůstat na něm sama a udržet se výkonostně nejbližsí soupeřky, kterou je Lisette De Heide z Holandska. To se mi nakonec podařilo a celý závod jsme odjely společně, když jsem pak v závěru prohrála ve spurtu a ztratila 8s na šesté místo, takže nakonec to byl double sedmého místa z časovky.

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Lada. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>