Montecatone paracycling

Poslední srpnový víkend jsem závodila v Itálii na závodě Montecatone paracycling, který se jel na legendárním okruhu v Imole. Byla to jedinečná možnost vyzkoušet si jízdu na okruhu, který je znám hlavně díky nehodě při které v zatáčce Tamburello zahynul fenomenální závodník formule 1 Ayrton Senna a den před ním o zatáčku dále Roland Ratzenberger.

Závod byl nad očekávání těžký, protože ve skutečnosti a hlavně na kole to není vůbec tak jednoduché jak to vypadá v televizi, když závodí stroje s pořádným stádem koní pod kapotou. Na okruhu je vlastně jen jeden rovný úsek a tím je cílová rovinka, jinak se skládá z jednoho táhlého a jednoho prudkého stoupání a dvou velmi rychlých sjezdů okořeněných zatáčkami, které mi na tricyklu dělají největší starosti.

Nakonec vše dobře dopadlo a já i všichni ostatní závodníci jsme přežili bez újmy a závod jsme si užili i díky pohodové Italské atmosféře, která celý víkend vládla. V neposlední řadě to je dalších 15 bodů za první místo do bodování UCI, které si z Imoly odvážím společně se super zážitkem.

IMG_3859IMG_3799

Příspěvek byl publikován v rubrice Nezařazené a jeho autorem je Lada. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>